MOME Épületfotózás: Így készültek a fotók

Szálloda fotózás helyett: Épületfotózás

Közel 68 ezer köbméter földkitermelés, 1600 tonna vasbeton, 180 km elektromos vezeték, 4300 lámpa a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem megújult campusának építésének néhány adata, amin 5000 ember dolgozott 5 éven keresztül. 

Az épületegyüttes elkészültével a Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Zrt. által kiírt Mome Campus épületfotózás pályázatán a sorozat kategóriában az 1. helyezést sikerült megszereznem az alábbi fotósorozatommal, ami a többi díjazott fotóval együtt MOME Ground épületében egy fotókiállítás keretein belül január közepéig meg is tekinthető.

Díjátadón, balra dr. Schneller Domonkos helyettes államtitkár, jobbra Barcza Dániel stratégiai és kutatási rektorhelyettes. Fotó: ODPictures.

Díjátadón, balra dr. Schneller Domonkos helyettes államtitkár, jobbra Barcza Dániel stratégiai és kutatási rektorhelyettes. Fotó: ODPictures.

Hogyan készültek az épületfotók, mi volt a célom?

Egy sorozat akkor tud ütni igazán, ha egységes képet mutat, mind vizuálisan és tartalmilag. Az összes épületfotót álló formátumban és ugyanazon a gyújtótávon (17mm TSE + 2x tele-konverter) készíttetettem, mindezt néhány órán belül, hogy még a fényviszonyok is hasonlóak legyenek. A naplemente előtt 2 órával készült az első, és mivel pontosan megvolt a koncepcióm, gyorsan sikerült elcsípni a többi képet is. Pontosan előttem voltak már az enteriőr és épületfotók, hogy mit szeretnék majd viszont látni, köszönhetően annak, hogy többször is voltam kint a helyszínen.

A beltéri enteriőr képeken beállítottam a kompozíciót, várva hogy történjen valami érdekes, ami megtölti a teret. Az első esetben a bejárati ajtóhoz sétált feltehetően az egyik hallgató és egy pillanatra megállt, elmélázott. Erre a pillanatra volt szükségem. A második belső enteriőr képen az elkészítés előtt már bent ült egy másik hallgató, aki éppen a laptopján dolgozott, velem volt a szerencse. A három külső épületfotó esetében 10 perc várakozási időn belül mindig jött valaki, aki vitt egy kis életet, mozgást a fotóba.

Örülök, hogy az év zárásaként egy ilyen elismeréssel sikerült gazdagodjak, ami lendületet ad a következő év új projektjeihez. Ezzel kívánok kellemes és békés ünnepeket, boldog új évet, és nem mellesleg sok-sok sikeres projektet 2020-ban is. Találkozunk jövőre.

Previous
Previous

Szállás fotózás: Luxusjurták enteriőr fotózása Ruzsán: Homoki Lodge

Next
Next

Egy pazar balatoni ingatlan enteriőr fotózása